5. listopad 2023

Řeší se ženské orgasmy, ale ne to hlavní: proč ženám chybí chuť na sex

"Ženám se říká, že mají mít prdelní, hrdelní, vaginální, prsní a já nevím jaký ještě orgasmus, a ony za mnou chodí celé vyplašené z toho, že toho nejsou schopné." Jak vidí ženskou sexualitu Jana Mašková Zimolová, které prošlo rukama tisíc vagín?

Řeší se ženské orgasmy, ale ne to hlavní: proč ženám chybí chuť na sex

 

Svět je zaplavený informacemi o sexu, většinou jsou ale zaměřené na situaci, kdy už sex máme, jen je potřeba ho vychytat. Jana Mašková Zimolová se zabývá tím, jak mít na sex vůbec chuť. "To je největší nemoc doby - alespoň u žen,“ říká expertka na vaginální mapování a sexuální terapii žen. Pod značkou Terapie dotykem se věnuje výhradně ženám deset let. Hovořily jsme spolu o objevování individuálních zdrojů sexuality, o spoluzodpovědnosti za své vzrušení i sexuálním hitu ženské ejakulace.


Řada odborníků psychologů vnímá kriticky zdroje informací o sexu, děti sahají ke svým kamarádům a zkratkovitým sociálním sítím. Jak to vnímáte vy, která se tématem sexuality živí už deset let? 

Je to špatné. K sexualitě se bohužel dnes vyjadřuje každý, a proto je taky hodně pomýlená. Od covidu se to ještě zhoršilo, protože během pandemie se začal každý vyjadřovat ke všemu. A konkrétně sex se stal produktem. Je pojímán jako něco, co můžeme ovlivnit zvenčí. Jako zdroj zážitku. Odžijeme to a máme to odškrtnuté. Možná s ním zažijeme trochu pohody, hezký pocit, ale neočekáváme od něj už nějaké hluboké prožitky.

Sex má asi, zdá se, velký komerční potenciál. Nepomáhá to ale víc ženám rozvíjet to, co mají zavřené? 

Naopak. Sílí s tím tlak na ně. Říká se jim, že mají být multiorgasmické, když na rozdíl od mužů mohou. Říká se jim, že mají mít prdelní, hrdelní, vaginální, prsní a já nevím jaký ještě orgasmus, a ony za mnou chodí celé vyplašené z toho, že toho nejsou schopné. Přijdou si nedostatečné a pod tlakem. Žena, která by normálně prožívala při milování krásné pocity, najednou cítí, že buď něco neumí, nebo by něco “měla” umět nebo dokonce to, že musí. Potýká se s tím, že je s ní něco špatně.  

Squirting je další taková věc, s níž se na ženy chodí…

Squirt je typický. Pojímají to, jako když se jdou učit vyšívat stonkovým stehem. Tak se to naučí a squirtují i “pod minutu”. Mají ze sebe dobrý pocit, že zase něco “zvládly”. Super. Ale je to zase jen další tlak, a kde máme nějaké hlubší prožívání? Lidé teď inklinují spíš k “zážitkům“ z vnějšku, než k prožitkům. 

Na ženské ejakulaci je jedna velká absurdita. Nemá to s ejakulací, jak ji známe od mužů, skoro nic společného. A už vůbec není vždy spojená s orgasmem. To je celé pomýlené.

Například hledají pomoc afrodiziak. Lidé si nedokáží hluboký vnitřní prožitek na úrovni srdce, duše i mysli anebo nějaký úplně transcendentální stav zprostředkovat sami. Potřebují nějakou berličku z vnějšku. A proto většina lidí zažívá “jen” sex v podobě mechanického šukaní.

Lidé nevědí, že mohou mít ze sexu víc

.

.

... jste asi v osmině rozhovoru. Dále se dozvíte

  • o mechanickém sexu i squirtování do minuty
  • jak se léčí vypnuté ženy a proč se vlastně vypínají
  • jak se objevuje v ženách šelma, coura, kurvička
  • jak je nutné mít nepokoru vůči svým učitelům a inspiracím

Delší a intimnější texty jsou na webu Hledání sexuálního grálu k dispozici jen s předplatným. Zvolit si můžete variantu po měsících nebo na rok - mrkněte za růžové tlačítko "Plný přístup" v pravém dolním rohu. Díky za podporu!