21. červen 2023

Je bez Bezpasáka. A vyvíjí robotickou pannu

"Podnikal bych, ale nevím v čem," řekl jednou na návštěvě u svého otce Patrik Duda. "Bezrealitky už je, tak založ Bezpasáka," řekl mu na to otec. A tak to Patrik Duda udělal. Teď web po sedmi letech prodal a dál se věnuje byznysu s umělými pannami.

Je bez Bezpasáka.               A vyvíjí robotickou pannu
Patrik Duda

Bylo mu 22 let, když se společníky založil inzertní portál pro sexuální pracovnice Bezpasáka.cz. Mysleli si, že to je díra na trhu. Jenže nebyla. Přehlídli tak silnou konkurenci, které nebylo možné dál odolávat a růst. Společnost EOL CZ, pod níž spadají portály jako Sex.cz nebo Norník.cz, patřící Andreji Anastasovi, Bezpasáka po sedmi letech prodali.

V dobách největší slávy měl server až k osmi stovkám žen, které přes ně hledaly klienty. Tvořilo to jen část trhu. „Neplatilo, že by neměly pasáka. To byl jen název. Ale byla s nimi těžká práce, jsou nespolehlivé,“ říká Duda, který i bez Bezpasáka dál zůstává v sexbyznysu. Vlastní e-shop s erotickými pannami a podnik, kde s nimi lze souložit - Naughty Harbor. Teď vyvíjí s českými modeláři erotickou pannu s robotickou hlavou, která by měla mít schopnost řeči. “Ale felaci umět nebude. To by nevydržela," říká Duda.


Patriku, co tě za sedm let v erotickém byznysu nejvíc překvapilo?

Nejdřív asi to, že velká spousta žen jsou samoživitelky. Ženy v této situaci mají nejhorší pozici na trhu práce a nejhorší možnosti vzhledem k životním podmínkám. Pak to, že náš byznysplán nevyšel kvůli špatné spolehlivosti dívek a jejich horší platební morálce. To jsme sice trochu čekali, ale že to bude v tak velké míře? Nechci, aby to vyznělo špatně, ale část z nich není moc chytrá. Ženy často říkají, že to dělají jen kvůli penězům, já si ale myslím, že někdy je za tím trochu nechuti a neschopnosti jít se pořádně porozhlédnout po trhu práce. A také lenost - protože v jiné práci by musely za stejné peníze pracovat déle a víc. Mylně se domnívají, že to je jediný a nejsnazší způsob, jak si vydělat dobré peníze.

Nevydělají si víc peněz než všude jinde?

Nemusí to být tak. Nemusejí si vydělat hodně a o hodně víc než jinde. Spíš bych viděl prostituci tak, že je to relativně snadná cesta ke středně velkým penězům. Daleko větší peníze si mohou vydělat jako tanečnice, striptérky nebo i jinou prací. Tohle je jednoduché a dá se říct i pohodlné, protože přes inzertní portály mohou začít vydělávat hned. Stačí si podat inzerát. V tom je tahle práce jednoduchá. V čem jednoduchá není, je zvládnout psychiku a kolikrát i okolnosti, které to provází. To by ne každý zvládl.

Jak tě napadlo jít dělat byznys do téhle branže? Měl jsi s ní ty nebo tví společníci nějakou zkušenost? Využíval jsi sám před tím služeb prostitutek?