31. říjen 2023

Prostitutka není zpovědnice

Pracují i s menstruací. Ale mají ve své práci horší starosti než to, že protečou. Nejhorší mi na každodennosti života prostitutek přijde vysoká pravděpodobnost, že se setkají s násilím, a to, že si z práce odnáší brutální tajemství svých klientů

Prostitutka není zpovědnice

Ať už jsem šla do jakékoli práce, nikdy to nebylo s obavou, že mě při ní bude někdo fyzicky napadat. Nikdy mi při práci nepřekážela menstruace. A nikdy jsem se nebála sdělit svému lékaři, co dělám. Sexuální pracovnice žijí v jiné realitě.

Se Zdenkou Pecharovou ze Spolku pro ochranu žen, která pomáhá prostitutkám, jsme mluvily o sexpráci a sexbyznysu za tři roky mnohokrát. Několikrát i o Andreji Anastasovovi, největší postavě českého online trhu se sexem, majiteli většiny portálů erotické inzerce, jehož policie na začátku října obvinila z kuplířství. Z toho nedávno vznikl rozhovor pro Lidové noviny. A pak jsme ho natáhly a pokračovaly o těžkostech, kterým čelí ženy živící se sexuálním službami. Kéž by ho četli ti, kteří si myslí, že je prostituce normální práce.


Mají sexuální pracovnice během menstruace volno?   

Už před covidem, kdy byly lepší ekonomické podmínky, si málokterá sexuální pracovnice mohla dovolit nepracovat během menstruace. 

Jak krvácení skrývají? Aby nikdo nic nepoznal.