30. duben 2023

Vagína-manuál. A pár pikanterií

Kolik toho muži ví o autech, která řídí? Ví, jak funguje motor a jak s ním zacházet, aby vydržel. A kolik toho ví o fungování vagíny? Ví, jak s ní zacházet, aby "vydržela"?

Vagína-manuál. A pár pikanterií
Temnota vagíny je kyselá. Receptů na její balanc je skoro čtyři miliardy.

K napsání manuálu na správné zacházení s vagínou tak, aby vydržela něco tak přirozeného jako sex, mě přiměly jiné manuály. Ty prstokladové. Ty, které seznamují zájemce s tím, jak dovést ženu k teď tak módnímu squirtu - mokrému ženskému orgasmu. A také to, že jsem čelila snaze je následovat. Nabádá se v nich k ostrému tempu prstování, jenže! Vagína je hodně křehká a tohle tempo vůbec nemusí vydržet.

Většinu svého sexuálního života jsem byla po delším a intenzivnějším sexu ve vagíně podrážděná. Byla jsem ráda, že druhý den vůbec mohlo dojít na další - stejně intenzivní - kolo. Ale pak jsem se vagínu naučila správně používat.
Tento text je sbírkou inspirace k tomu, jak udržet vagínu fit, když se "nezanedbává" její používání. Když chcete sex denně, třeba i několikrát. Zahrnuje to všeobecně podstatné, plus to, co mně osobně a dalším osloveným ženám pomáhá k tomu, aby byla vagína na sex vždy připravená a zdravá a nezničená i po něm.

Začíná ovšem tím, co je podle mě ještě důležitější: vysvětlením, co v té vagíně vlastně je, jak funguje a proč. Pomohly mi s ním lékařky Táňa Glosová a Barbora Mikulášová. První je gynekoložka, druhá zase lékařka, která vystřídala několik specializací a zakotvila u péče o lidské tělo. Vyrábí nyní kosmetiku, včetně přípravků na intimní hygienu, se zvláštní zálibou pro produkty pro těžce namáhané části těla, kam sama vagínu řadí.

Pro ženy bude manuál možná zbytečný, zvláště pro ty, které mají silnou vaginální imunitu a na vaginální záněty a postkoitální odřeniny netrpí. Ovšem nebude zbytečný pro muže. Dostává se ke mně totiž od žen spousta zpětné vazby mužům, ne vždy se k nim ale přímo dostane. Nebo se po ní nic nezmění. Neberte to, muži, prosím, jako stížnost - věřím, že vy, kteří tohle čtete, jste z těch zvídavějších. Berte to spíš jako příležitost. Zvu vás na zcela technicky pojatou exkurzi někam, kde muži často pobývají v bezmyšlenkovité fascinaci, což by žena mohla shrnout slovy jako traktor na zahrádce.

Čím to je? Vysledovala jsem jakousi souvislost, která se ukazuje v mnoha koutech sexuality: muži mají jinou zkušenost než ženy, mají tedy jinou citlivost. Vagína pro sex potřebuje balanc a zdraví. Nejsou pro ni zas až tak samozřejmé jako pro penis. Zatímco ženy mají na své ústrojí speciálního lékaře a chodí k němu nejčastěji právě kvůli vaginálním zánětům, které omezují sex. Ale jen málo mužů chodí tak často jako ženy ke gynekologům k urologovi a jen málo trpí problémy, které by  je omezovaly v sexu. Zeptala jsem se mužů na Twitteru, jak často trpí na nějaké záněty spojené s penisem...

Psali mi nejvíc o problémech s úzkou, natrženou předkožkou, někteří o problémech s prostatou. Zkušenosti s podrážděním nebo odřením citlivé pokožky penisu po sexu nezmiňoval snad žádný. Muži navíc neznají každoměsíční diskomfort menstruace a jejich orgán se nechová co se týče vlhkosti a suchosti každých pět dní jinak, jako ten ženský v souladu s cyklem ovulace-menstruace. Muži mají zkrátka se svým pohlavím jiné zkušenosti. Je to na nás, ženy, abychom jim tu svou zkušenost nějak zprostředkovaly. Proto jsem tady.


Co se v textu dozvíte?

  • Proč je vagína bitevní pole?
  • Proč se v mýtech a starém umění objevují ženy roztahující si stydké pysky proti nepřátelům?
  • Co má vagína společného s banánem? A třešeň?
  • Proč má otázka, jak udržet balanc vagíny, skoro 4 miliardy odpovědí a jejich počet stále roste?
  • Proč plyne čas v situaci před zásunem jinak ženám a jinak mužům? Proč to jako výjimku z pravidla potvrzují muži s extra dlouhýýými penisy?

Začínáme!


Správná je kyselá

To, že je vagína kyselá, je vědecky podložený fakt, klíč k zachování života na Zemi a zároveň i nezbytnost pro udržení uspokojivého sexuálního života. Ve zdravé vagíně je pH 3,8 až 4,5 a jedná se o jedno z nejkyselejších prostředí v lidském těle. Pro srovnání v žaludku najdete šťávy s pH 1,8 až 3,5, neutrál lidského těla je na sedmičce. Mužské tělo žádné podobně kyselé a specifické prostředí, jako je vagína, nemá.

Proč to tak je? Protože je ženské tělo kvůli ní v permanentním ohrožení!


Vaginální pH jako ochranný štít

Abychom se mohli množit, musí být jedno z pohlaví “otevřené” směrem do těla. Tedy musí umožnit, aby něco zvenčí proniklo dovnitř a mohlo se to tam po potřebnou dobu vyvíjet. Tuto výsadu dostal ženský pohlavní orgán. Jeho kyselost je ochranný štít, který musí zničit vše, co do vagíny nepatří, aby infekce nepronikla dál do těla.

Vytváří ho speciální mikroflóra - kolonie bakterií, mezi nimiž převládá Lactobacillus vyrábějící kyselinu mléčnou. Bakteriím pak pomáhá s udržením kyselosti ještě permanentně přítomný ochranný hlen. Vagína je neustále připravené bitevní pole.


Je mocná a folklór to ví dávno

Po odstavcích chemie si pojďme na chvilku odskočit do humanitních předmětů. O fenomenálních schopnostech vagíny chránit se se ví dávno před tím, než to potvrdili vědci mikroskopy a systematickou prací. Lze ji vidět v tisíciletích starém folklóru, historii a umění. Všude po světě existují různé umělecké stopy tohoto faktu a jsou většinou pěkně pikantní a provokativní. Zachycují ženy se zvednutou sukní a vystrčenou vagínou nebo ženy roztahující stydké pysky proti lidským nepřátelům, zlým duchům a rozbouřeným přírodním silám.

Vaginální prvky, které mají i evropské křesťanské chrámy, nejsou vždy pornografií. Ženy ukazují vagíny nikoli lascivním způsobem, ale tak, že jimi hrozí. A většinou v těchto bitvách i vítězí. Vědci v tom vidí vyjádření moci a síly a mnohdy zároveň i plodnosti. Některé popisuje v knize Vagína - Otvírání Pandořiny skříňky Catherine Blackledgeová. Zmiňuje například rytinu z osmnáctého století, která je ilustrací La Fontainových Bajek. Mladá a sebevědomá žena stojí beze strachu proti ďáblovi. Jednou rukou se opírá o stěnu, druhou zvedá sukni vzhůru a odhaluje vagínu. Ďábel ustupuje. Žena zachránila celou vesnici.

“O dvě staletí dříve francouzský spisovatel Rabelais nechal porazit ďábla stejným způsobem stařenu z Papefiguiere a reprodukce této živé konfrontace mezi vaginou a ďáblem můžeme nalézt na hrnečcích ze sedmnáctého století. Myslím, že pít z takového hrnečku musí být moc pěkné.”


pH pikantérie

Na historicko-mytologickou vsuvku navážu třemi pikantériemi pro vyznavače nebo zájemce o vaginálně-orální sex, přičemž stále zůstávám u hlavního tématu vaginálního pH. Doporučuju kliknout na související text o chuťových parametrech vagíny, který zahrnuje exaktní srovnání dvou věcí zdánlivě nesrovnatelných - vagíny a ovoce.

Kdyby vás to neznechutilo, můžete pokračovat ještě dál na pikanterii číslo dvě, která je pro ještě "větší gurmety". Pátrá po zprávě, která před lety vzbudila mediální svět a byla o tom, že si díky vlastní vagíně můžete připravit jogurt.

I třetí postřeh souvisí s ústy. Ten úžasný Lactobacillus, bakterie, která chrání otevřené ženské tělo před infekcí, ohrožuje zdraví zubů! Laktobacily se totiž účastní tvorby zubního kazu.

Vlčí máky a neprůstřelné vesty

Schválně! Ženy, cítíte se být vlčím mákem, nebo neprůstřelnou vestou? Muži, co z toho byste měli doma raději? Každý by jistě vybral polní květinu, ale v téhle souvislosti chtějte radši tu neprůstřelnost.

Jak už jsem psala v úvodu, vagína je bitevní pole. Její rovnováha je ale velmi křehká a jednoduše narušitelná! Tak jako ve všem kolem sexu jsou i v citlivosti vaginální kondice ženy extrémně rozdílné.

Některé s ní nemají téměř nikdy žádný problém, odpruží vše, s čím se potkají. To jsou ty neprůstřelné vesty. Netrpí na infekce, i když se chovají vyloženě rizikově, střídají partnery a nijak o svou vagínu speciálně nepečují.

Pak jsou ženy, kterým se podlomí vaginální rovnováha po skoro každém sexu a dávají se dohromady déle, než je obvyklé. To jsou vlčí máky.

Některé ženy mají výkyvy jako slunečnice - s vývojem podmínek. Třeba jim trvá, než si zvyknou na nového partnera.

A pak jsou ty nejčastější případy, u nichž se jen sem tam objeví nějaká ta snadno léčitelná kvasinka, která po léčbě v řádu jednotek dnů zmizí, a mají zas třeba na půlrok nebo rok klid. Čím to je? Vaginální imunitou - jestli chcete vědět, co to je? I na to jsem se ptala gynekoložky Táni Glosové. Najdete to v 2. části rozhovoru.

Jste právě za třetinou textu. Dál se dozvíte, že největší rizika vaginálního balancu jsou spojené se sexem. Ale není třeba se od něj držet dál. Najdete tam i postřeh od squirtujících žen nebo něco o tom, jaké patálie mohou být s lubrikantem. Nebo to, proč by ženy mohly najít pochopení pro délku předehry u mužů s extra velkými penisy.

Chcete číst dál? Delší a intimnější texty jsou na tomto webu k dispozici jen s předplatným. Zvolit si ho můžete po měsících nebo na rok - mrkněte za růžové tlačítko "Plný přístup" v pravém dolním rohu. 🙏🏻