30. listopad 2023

Vagína-manuál. A pár pikanterií

Kolik toho muži ví o autech, která řídí? Ví, jak funguje motor a jak s ním zacházet, aby vydržel. A kolik toho ví o fungování vagíny? Ví, jak s ní zacházet, aby "vydržela"?

Vagína-manuál. A pár pikanterií
Temnota vagíny je kyselá. Receptů na její balanc je skoro čtyři miliardy.

K napsání manuálu na správné zacházení s vagínou tak, aby vydržela něco tak přirozeného jako sex, mě přiměly jiné manuály. Ty prstokladové. Ty, které seznamují zájemce s tím, jak dovést ženu k teď tak módnímu squirtu - mokrému ženskému orgasmu. A také to, že jsem čelila snaze je následovat. Nabádá se v nich k ostrému tempu prstování, jenže! Vagína je hodně křehká a tohle tempo vůbec nemusí vydržet.

Většinu svého sexuálního života jsem byla po delším a intenzivnějším sexu ve vagíně podrážděná. Byla jsem ráda, že druhý den vůbec mohlo dojít na další - stejně intenzivní - kolo. Ale pak jsem se vagínu naučila správně používat.
Tento text je sbírkou inspirace k tomu, jak udržet vagínu fit, když se "nezanedbává" její používání. Když chcete sex denně, třeba i několikrát. Zahrnuje to všeobecně podstatné, plus to, co mně osobně a dalším osloveným ženám pomáhá k tomu, aby byla vagína na sex vždy připravená a zdravá a nezničená i po něm.

Začíná ovšem tím, co je podle mě ještě důležitější: vysvětlením, co v té vagíně vlastně je, jak funguje a proč. Pomohly mi s ním lékařky Táňa Glosová a Barbora Mikulášová. První je gynekoložka, druhá zase lékařka, která vystřídala několik specializací a zakotvila u péče o lidské tělo. Vyrábí nyní kosmetiku, včetně přípravků na intimní hygienu, se zvláštní zálibou pro produkty pro těžce namáhané části těla, kam sama vagínu řadí.

Pro ženy bude manuál možná zbytečný, zvláště pro ty, které mají silnou vaginální imunitu a na vaginální záněty a postkoitální odřeniny netrpí. Ovšem nebude zbytečný pro muže. Dostává se ke mně totiž od žen spousta zpětné vazby mužům, ne vždy se k nim ale přímo dostane. Nebo se po ní nic nezmění. Neberte to, muži, prosím, jako stížnost - věřím, že vy, kteří tohle čtete, jste z těch zvídavějších. Berte to spíš jako příležitost. Zvu vás na zcela technicky pojatou exkurzi někam, kde muži často pobývají v bezmyšlenkovité fascinaci, což by žena mohla shrnout slovy jako traktor na zahrádce.

Čím to je? Vysledovala jsem jakousi souvislost, která se ukazuje v mnoha koutech sexuality: muži mají jinou zkušenost než ženy, mají tedy jinou citlivost. Vagína pro sex potřebuje balanc a zdraví. Nejsou pro ni zas až tak samozřejmé jako pro penis. Zatímco ženy mají na své ústrojí speciálního lékaře a chodí k němu nejčastěji právě kvůli vaginálním zánětům, které omezují sex. Ale jen málo mužů chodí tak často jako ženy ke gynekologům k urologovi a jen málo trpí problémy, které by je omezovaly v sexu. Zeptala jsem se mužů na Twitteru, jak často trpí na nějaké záněty spojené s penisem...

Psali mi nejvíc o problémech s úzkou, natrženou předkožkou, někteří o problémech s prostatou. Zkušenosti s podrážděním nebo odřením citlivé pokožky penisu po sexu nezmiňoval snad žádný. Muži navíc neznají každoměsíční diskomfort menstruace a jejich orgán se nechová co se týče vlhkosti a suchosti každých pět dní jinak, jako ten ženský v souladu s cyklem ovulace-menstruace. Muži mají zkrátka se svým pohlavím jiné zkušenosti. Je to na nás, ženy, abychom jim tu svou zkušenost nějak zprostředkovaly. Proto jsem tady.


Co se v textu dozvíte?

  • Proč je vagína bitevní pole?
  • Proč se v mýtech a starém umění objevují ženy roztahující si stydké pysky proti nepřátelům?
  • Co má vagína společného s banánem? A třešeň?
  • Proč má otázka, jak udržet balanc vagíny, skoro 4 miliardy odpovědí a jejich počet stále roste?
  • Proč plyne čas v situaci před zásunem jinak ženám a jinak mužům? Proč to jako výjimku z pravidla potvrzují muži s extra dlouhýýými penisy?

Začínáme!


Správná je kyselá

To, že je vagína kyselá, je vědecky podložený fakt, klíč k zachování života na Zemi a zároveň i nezbytnost pro udržení uspokojivého sexuálního života.

Jste právě za třetinou textu. Dál se dozvíte, že největší rizika vaginálního balancu jsou spojené se sexem. Ale není třeba se od něj držet dál. Najdete tam i postřeh od squirtujících žen nebo něco o tom, jaké patálie mohou být s lubrikantem. Nebo to, proč by ženy mohly najít pochopení pro délku předehry u mužů s extra velkými penisy.