27. prosinec 2023

Pět sextrendů roku 2024

Rok 2024 bude rokem holistického přístupu k sexualitě, mapování potěšení, vztahového volna, zdravého randění a rozvoji (sex)terapie. Co to všechno je?

Pět sextrendů roku 2024

Pěkné sextrendy vytipoval pro příští rok sexshop Růžový slon. K čemu z nich alespoň přivoníte? Nebo v tom už jedete? ;)


1.Holistický přístup k sexualitě

Říká se mu též „ekosystém sexuálního wellness“ a spočívá v tom, že sex není jen fyzická akce. Bere v potaz tělo, duši a duchovno. Zdravý a uspokojivý sexuální život je dle něj propojení všech těchto částí.

2.Mapování potěšení 

To zase zahrnuje záměrné zkoumání a zaznamenávání toho, kde na svém těle zažíváme potěšení a jak si ho navozujeme.

3.Vztahové volno

Spočívá prostě v tom, že si lidé dají přestávku v dlouhodobém vztahu. Vezmou si čas na osobní rozvoj a sebeobjevování.

4.Zdravé randění

Lidé se při seznamování budou více zaměřovat na to, čeho si na druhém cení a co od vztahu chtějí. Alespoň podle seznamky Bumble a jejího průzkumu. Lidé už nebudou chtít plýtvat časem a energií na vztahy, které nemají potenciál. A to prý povede i k pomalejšímu seznamování a větší vybíravosti.

5.Psychoterapie a sexterapie

Má jít o nejsilnější ze sexuálních trendů nadcházejícího roku. Příčinou tohoto trendu má být, zdá se, rozvoj technologií k tomu používaných. Takže appky.


Já jedu - dlouhodobě - na vlnách jedničky (tantra a slow sex extrémně ovlivnily můj pohled na sexualitu), dvojky (absolutní základ od 14 let) a pětky (v kvalitě osvědčené psychoterapeutky). A co vy? Pojďme o tom mluvit na X 👇