7 min read

Sexletter #24

O sexuálních fantaziích, zapomínání na klitoris a tip na pírko
Sexletter #24

Vítejte v newsletteru Hledání sexuálního grálu! Tady můžete pochopit, jak funguje sexualita a nastavit si takový mindset, který vám dopřeje opravdovou sexuální spokojenost a klid. Co si třeba zapamatovat?

💡
To, o čem fantazírujeme, vypovídá víc o naší psychice než o skutečných úmyslech.

Co se mi poslední dobou urodilo a co se teprve rodí?


Snili jste někdy o sexu s někým, koho nenávidíte?

Ano, fantazírujeme i o těch, které bychom raději v životě neměli. A není to zas tak vzácné. Proč se to děje a jak často? Dozvíte se na mém webu brzy, zatím vám prozradím jen to, že se takových – a ani jiných – představ nemusíte děsit, nebo si z nich dělat výčitky. Váš mozek si prostě jen dovoluje občas malý výlet do zakázaných zón. Častěji se vám to děje, pokud jste muž, máme netypické nebo menšinové preference nebo se nebojíte experimentovat.

Sexuální trauma: Proč se oběti ocitají v bludném kruhu a jak z něj ven?

Naše tělo si pamatuje víc než náš mozek. Ať už jde o jednorázovou událost, nebo dlouhodobé prožitky, sexuální násilí se zapisuje do našeho nervového systému a nevědomky nás vrací do stejných situací. Jak to celé funguje, mi vysvětlil sexterapeut Vladimír Krutina, specialista na řešení sexuálních traumat, které pomáhá lidem řešit metodou Somatic Experiencing.

V rozhovoru, který chystám, zjistíte, proč jsme každý jinak náchylný ke vzniku traumatu, jak se trauma ukládá do našeho těla, jak ovlivňuje sexualitu, a hlavně – jak konkrétně se pracuje na oslabení následků.

"V práci se sexualitou rozlišujeme primární a sekundární zdroje potěšení. Ten sekundární je třeba to, že se mi líbí, že se to líbí druhému. A my klienty s traumaty učíme, jak zcitlivět jejich dotek a jejich tělo, aby měli přístup i k tomu primárnímu potěšení. Aby nebyli odkázaní na to, jestli se druhému něco líbí nebo ne. Protože nikdo jiný není zodpovědný za naše vlastní prožívání a potěšení než my sami."

Tento rozhovor se hodí každému, kdo se sexualitou a vztahy nějak bojuje a třeba neví proč. Prozradí ale hodně i o traumatu jako takovém, protože jeho projevy jsou stejné, nehledě na to, co bylo jejich podkladem.

Rozhovor najdete na mém webu již brzy.


Co si už můžete přečíst

Je to předčasná ejakulace, nebo jen myšlenkové zkreslení?

Možná jste už někdy slyšeli, že obřezaní muži vydrží souložit déle. A že je obřízka řešení předčasné ejakulace. Zkoušelo se to, ale nepotvrdilo se to jako funkční. Možná se vám teď ulevilo, protože málokdo chce chirurgický zákrok. Jenže to není jediná úleva, kterou vám může přinést článek, na který tu upoutávám. Pokud máte pocit, že vrcholíte moc brzo, přečtěte si ho. Článek jsme vytvořili s urologem a sexuologem MUDr. Markem Broulem.

Předčasná ejakulace: Léčba a pravda o obřízce | HledaniGralu.cz
Obřízka? ”Žádná studie neprokázala, že by to fungovalo,” říká urolog a sexuolog MUDr. Marek Broul. Jak se řeší předčasná ejakulace podle posledních sexuologických poznatků? Seznamte se s metodami, příčinami a tím, jak překonat stud z návštěvy sexuologa

To nejdůležitější pro ženské vzrušení a orgasmus, a pořád se na to zapomíná

Tipli byste si, jaký objev musel být v historii učiněn několikrát, než se dostal do masového povědomí?

.

.

.

.

.

Toho, co tvoří základ ženského sexuálního vzrušení a orgasmu. Byl to klitoris. Posuďte sami, zda je to smutná, nebo vtipná historie! 👇

V roce 1559 se o prvenství nálezu orgánu hádali anatom Matteo Reald Colombus s kolegou Bagrielem Fallopiusem.

Jenže už o pár let později rozkryl dánský lékař Thomas Bartholin, že není první ani jeden. Že to byl už Galén, lékař, který žil na přelomu prvního a druhého století.

Bartholin byl pak první, kdo popsal, že se klitoris podobá penisu.

Pak přišel na scénu objevování klitorisu Renier de Graaf, když v roce 1672 nakreslil stavbu klitorisu tak, jak ho známe dnes – se třemi částmi (vrcholkem, tělem a rameny). Ale i to skončilo v zapomenutých spisech.

Na první stránky novin se dostal klitoris až v roce 1998, když jeho objev prezentoval australský tým urologů a lékařů.

Jenže to už byla 11 let na světě kniha Eve´s Secrets: A New Theory of Female Sexuality lékařské výzkumnice Josephine Lowndesové Sevelynové, kde bylo schéma Reniera de Graafa.

Chcete vědět o ženské sexualitě víc? Přečtěte si rozhovor, který prozradí nejen něco o klitorisu, ale i to, že G-bod jako jeden bod slasti žen je mýtus. Budete zase o kus méně mimo mísu, pokud ho stále hledáte. G-bod se bohužel drží na mediální scéně tak zarytě, jako byl klitoris pohřbený pro vědecký svět.

Expertka na ženské orgasmy: “G-bod je mýtus, každá žena má své kouzelné místo jinde”
Má-li žena orgasmus klitorální, je velká šance, že dosáhne i vaginálního. Jak na to? A může mít každá žena multiorgasmus? Odpovídá výzkumná sexuoložka Lucie Krejčová

💫 Partnerský tip na závěr

Tentokrát něco pro muže, kteří chtějí potěšit svou ženu. Vězměte pírko a zkuste, co udělá jemný dotek. Začněte od periférií, na krku, zádech... Pokud to ženě nebude příjemné, nepokračujte.

Pírka seženete v galanterii nebo papírnictví. Erotické pomůcky nemají jen sexshopy.


Co právě čtu?

Hustá záležitost. Jedno starší vydání religionistického časopisu Dingir (2/2022). Jak to souvisí se sexualitou?

Tento obsáhlý a propracovaný zdroj ke mně doputoval v souvislosti s filmem Sbormistr. Na několika hustě psaných stranách je řada pohledů na zneužívání moci v rámci institucí - náboženských společenství a sekt. Dost vám to může osvětlit, jak to funguje i v dětských skupinách, sborech. Téma výhledově zpracuji.


Díky za vaši podporu! Proč ji potřebuju?

Misí webu Hledání sexuálního grálu je kultivovat sexuální kulturu v Česku. A já to chci dělat poctivě a nezávisle, ne podporovat nákupy na sexshopech jako všechny ostatní sexobsahové projekty.

Jedinou finanční podporu přijímám od svých čtenářů. A Češi nejsou zvyklí platit za kvalitní obsah, dokonce ani nejsou zvyklí na kvalitní obsah. A tak mohu trávit sexuální osvětou jen část svého pracovního času. To bych ráda časem změnila, protože je spousta témat, které je třeba napsat a dostat mezi lidi.

Čím větší podporu budu mít, tím víc času strávím odkrýváním tajů sexuality. A budu moct přizvat další lidi, kteří mi pomohou osvětu šířit dál.

Nejradši bych měla celý obsah otevřený pro všechny zdarma, to mi věřte. Nejvíc mě to mrzí vůči lidem, kteří platit nemohou, ale informace potřebují. Pokud budu mít dostatek podporovatelů, budu moci obsah komplet odemknout. Pokud vás napadá, jak toho dosáhnout a chcete mi s tím pomoci, napište mi! 💛 web@hledanigralu.cz

Děkuji, že sledujete Hledání sexuálního grálu! Užijte si léto!

Vaše

Hana Vacková


Jsem profesionální novinářka, pracovala jsem vždy v seriózních médiích s vysokých etickým standardem. Věřím, že cesta ke spokojenosti vede přes expertní informace, pochopení sebe sama a kritické myšlení, ne přes nákupní košík a rady kamarádů a kamarádek. Podpořte mé psaní! Teď to jde i jednorázově, zvolte libovolnou částku. 👇

Přihlaste se k odběru newsletteru

Be the first to know - subscribe today