16. únor 2024

Chuť na sex ženám nepadá z nebe. Kde se rodí?

Chuť na sex u žen podmiňuje pár věcí. Chcete vědět, jaké to jsou?

Chuť na sex ženám nepadá z nebe. Kde se rodí?
Že žena nemá chuť na sex, neznamená, že je vadná. Může to být zcela zdravá sexuální bytost. V přesexualizované společnosti si ale může lehce začít myslet, že je frigidní. Nebo si to může myslet její partner. Ale možná stačí jen pochopit, jak chuť na sex u ženy vzniká.

Doteď jsem psala převážně o věcech, které mi nebyly jasné nebo jsem je neměla vyřešené. O tomto tématu bych nepsala, protože jsem chybějící chuť na sex nikdy nezažila. Ale bylo to to nejlepší zadání pro mé osobní i knižní zkoumání. 🙏

Došly mi totiž zásadní věci. Třeba to, že jsem z těch šťastných, protože...

můj vztah k sexu nebyl nikým a ničím nikdy narušený. To je jeden z klíčů k chuti na sex!

Uvědomila jsem si i to, že jsem na jiné straně, než jsem si myslela. Moje pojetí sexuality jsem považovala víc za mužské než ženské - kvůli ochotě k sexu, kterou jsem u žen viděla vlastně málo. Jenže teď vím, že jsem ženská jak poleno. Ochota totiž není chuť. Vysvětlilo mi to, proč já - bytost, která by měla sex od puberty ideálně třikrát denně, dokáže prožít sedmiměsíční pauzu od sexu a ani po něm “neštěknout” (včetně masturbace). Prostě nebyl impuls - partner.

Další z klíčů k chuti na sex je porozumět tomu, jak chuť vzniká.

Je dobré, aby to věděly ženy, které se s tlakem či nechutí potýkají - i když tím nemusejí trpět. Protože jim to může ulevit nebo je to nasměrovat k řešení. A muži? Těm bych řádky, na které odkazuju níže, dala do základu sexuální výchovy. ;)

👉 Chcete vědět, jak se rodí chuť na sex u žen? Nasměruju vás na Tchiboblog, pro nějž jsem text psala. 👈

V textu najdete vysvětlení i praktické tipy, které vám můžou pomoct k chuti.


O čem byste si chtěli přečíst? Napište mi! Ráda se podívám tam, kam by mě to třeba nenapadlo: web@hledanigralu.cz. Díky!