19. září 2023

Doktorka mi řekla, ať se jdu o testosteronu poradit do posilovny

Jak to vypadá, když muži dojde testosteron? A jak to vypadá, když to vyřeší?

Doktorka mi řekla, ať se jdu o testosteronu poradit do posilovny

Když bylo Martinovi čtyřicet, pracoval i 80 hodin týdně. Chodil třikrát týdně cvičit, pak už jen dvakrát, pak už neměl sílu ani na tu jednu hodinu. Jeho tělo si prostě řeklo dost. Nemohl fyzicky ani psychicky, propadl se do apatie. Přibral. “Měl jsem klasické vyhoření, ale bylo mi to divné. Říkal jsem si, že můj stav musí mít nějakou další příčinu. Hledal jsem a našel jsem testosteron,” říká manažer z Prahy, který je už pět let v testosteronové léčbě u specializovaného urologa s přezdívkou Doktor Testosteron. Prozradí, jaká byla cesta zpět do plné síly.


Zažil jsi kolísání hladiny testosteronu. Jak se na tobě projevil jeho nedostatek?

Ztratil jsem jakýkoliv tah na branku - v čemkoliv. I práce se mi dělala blbě, protože jsem ztratil touhu za kohokoli se prát. Chuť na sex jsem měl, ale ne na nějakou větší fyzickou aktivitu. To bych asi nezvládl. Takové to "Oči by jedly"…

Jak jsi se dostal k Doktoru Testosteronovi?

Našel jsem ho na internetu. Většinou se snažím si své problémy řešit sám, bez pomoci. Všechno jsem si nastudoval, poptal se kamarádů kulturistů. Došel jsem si nechat změřit testosteron, což si můžete normálně zaplatit. S výsledky jsem pak byl u nějaké doktorky, která mi řekla, co se s tím tak nějak zhruba dá dělat. Jenže já to měl nastudované. Chtěl jsem řešit i estrogen… Když mužům chybí testosteron, tak se u nich zvyšuje hladina estrogenu. To byl důvod, proč jsem přibíral. Na to mi doktorka řekla, ať se jdu poradit někam do posilovny. To mě trochu odradilo, chtěl jsem doktora, který se tím zabývá do hloubky. A pak jsem objevil Doktora Testosterona. A ten mě srovnal fyzicky i duševně.

Co s tebou udělal? Dal ti injekce?

Ano. Píchám si je jednou za 14 dnů, do svalů.

Jsou s tím nějaké komplikace?

Ne, nevidím v tom žádný problém. Když si to blbě píchnu, mám bouli, modřiny ne. Za týden se to vstřebá. Jsem v léčbě už 5 let a vím, že je to napořád. Udržuje mě to ve správné hladině hormonů. Chodím na kontrolní odběry, protože je třeba hlídat nejen testosteron, ale i estrogen a celý krevní obraz kvůli vedlejším účinkům léčby. Proto mi vyhovuje, že jsem pod lékařským dohledem.

Jak rychle jsi měl pocit, že jsi zpátky ve své síle?

Rychle. Nezapomenutelná je první dávka. Máš pocit, jako když je ti znovu 15. Jsi nesmrtelný. Ale to už se nikdy nezopakuje. Bavil jsem se o tom s některými svými vrstevníky, u kterých jsem zjistil, že chodí ke stejnému doktorovi. A je to fakt jen poprvé.

I mně to při rozhovoru zdůrazňoval. Nezkoušel jsi to někdy vynechat?

Zkoušel. Ale po dvou měsících jsem byl tak slabý, že jsem měl pocit, že nevstanu z postele. Za dva měsíce to kleslo tak, že jsem byl úplně na začátku. Vím, že se někteří lidé, třeba kulturisti, snaží stravou a tréninkem znovu vyprovokovat přirozenou produkci. Ale když to dojde tak daleko jako u mě, je šance nulová.

Trvalo to, než jste přišli na správné dávkování?

U testosteronu ani ne, ale s estrogenem mám zajímavou zkušenost. Chtěl jsem řešit jeho vysokou hladinu, kvůli které jsem přibíral. Nejsou na to jiné léky, než ty, které se dávají ženám na rakovinu prsu. A na mě působily tak, že jsem zjistil, co to je, když je ti sex odporný. I jen představa, že sáhnu na ženu. Nebyl jsem toho schopen. Než se to znovu nastartovalo, trvalo to asi 6 týdnů, co jsem si nedovedl představit sex. Takže si radši nechávám svou vysokou hladinu.